تفکر استراتژیک
اسفند ۱۳, ۱۳۹۸
تمرکز بر روی تمایزها
اسفند ۱۳, ۱۳۹۸

استفاده از مدل امید در توسعه برندشخصی

این روزها با هرکه سخن می گوییم، گرد و غباری از ناامیدی بر واژگانش نقش بسته است. این مدل را تقدیم می کنم به همه کسانی که با وجود سختی های پیش رو، مانده اند و می جنگند و تصمیم دارند که برندشخصی خود را توسعه دهند تا الهام بخش زندگی خود و دیگران باشند.

الف: اصالت
برندهای شخصی بزرگ، اصیل هستند؛ نقش بازی نمی کنند و برای مخاطبین خود ارزش و احترام قائلند. امیدوار و امیدبخشند. واقع نگرند و مثبت گرا؛ یک رنگ هستند و همدل.

م: محتوا
تولید محتوای کاربردی، ارزشمند و تخصصی نقش پررنگی در توسعه برندشخصی ما دارد. پس می بایست در حوزه های غیرتخصصی که دانش کافی در آن ها نداریم اظهار نظر نکنیم و از اظهار نظرهای غیرکارشناسانه، ایجاد تشویش و نگرانی برای مخاطبین و از سوی دیگر امیدفروشی و انگیزه بخشی دروغین و کاذب به آن ها اجتناب ورزیم.

ی: یادگیری
در هر مرحله‌ای از توسعه‌ی برند_شخصی خود که هستیم، باید بدانیم که یادگیری نقطه پایانی ندارد و برای حفظ، تداوم و توسعه دانش، بینش و نگرش خود، می‌بایست بخوانیم و بیاموزیم و عمل کنیم و آموزش دهیم.

د: داستان
روزهای سختی که تا به امروز پشت سر گذاشته ایم و امروز و فرداها پشت سر خواهیم گذاشت، داستان برندشخصی ماست که مثل سایه ای در کنار جسم و روح ما حرکت خواهد کرد و دستمایه معرفی ما به مخاطبین ما خواهد بود. بیایید داستان زندگی مان را زیبا و امیدبخش بنگاریم.

 

دکتر محمدرضا طاهری،مدرس و مشاور برندسازی شخصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *