پادکست ۳۱: انواع مشتری: مدل گل ۶ پر
دی ۳, ۱۳۹۷
گدا گر‌ تواضع کند خوی اوست
دی ۳, ۱۳۹۷

آیا برندسازی شخصی، اشتیاق و هدف به هم مربوطند؟

آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید که «چگونه می توانم در کاری چشمگیر دخیل باشم یا معنا و هدف واقعی را در زندگی پیدا کنم؟» این سوال ارزش فکر کردن را دارد. در پیچیدگی نحوه پیدا کردن هدف گم نشوید. این مفهوم در واقع بسیار ساده است. هدف جایی است که اشتیاق، مأموریت، شغل و حرفه شما با هم همپوشانی پیدا می‌کنند. در حقیقت، هدف و اشتیاق ما مستقیما به پیام برندسازی شخصی ارتباط پیدا می‌کنند. تصویر زیر این موضوع را به صورت شفاف‌تر نشان می‌دهد.

ویلیام آرودا، متخصص برندسازی، در کتاب خود با نام «برتری شغلی» این چنین می‌نویسد: «قبل از اینکه بتوانید به وضوح برند شخصی خود را توصیف کنید، باید به موضوع بزرگتر نگاهی بیندازید: بینش و هدف شما. بینش یک عامل بیرونی و آن چیزی است که برای جهان ممکن می‌پندارید. هدف شما درونی و نقشی است که امکان دارد برای کمک به جهان به منظور فهم آن بینش بازی کنید.» (آرودا، صفحه ۳۶)

به منظور ایجاد یک برند شخصی معروف یا همان ارزش متمایزتان، باید آنچه باعث تمایز شما از دیگران می‌شود را فهمیده و بتوانید آن را بیان کنید. شما منحصربفرد هستید. ترکیب استعدادها، علایق و مهارت‌های‌تان شما را قادر می‌سازند تا ارزش خود را کشف کنید.

آیا پیامی مجاب‌کننده دارید؟ شما علایق بسیاری دارید که شاید برخی از آنها با حرفه شما همخوانی نداشته باشند. به منظور کشف اشتیاق‌تان، باید همپوشانی میان علایق، مهارت‌ها و استعدادهای‌تان را پیدا کنید. به عبارت دیگر، در تصویر بالا می‌بینید که اشتیاق تقاطع میان آن چیزی است که دوست دارید و آن چیزی که در آن انجام آن مهارت دارید.

اگر دوست دارید گروه بسازید و در این کار بسیار ماهر هستید، این کار حوزه اشتیاق شماست. زمانی که در مورد چیزی اشتیاق دارید، به طور کلی سعی می‌کنید مهارت‌هایی را برای موفقیت در آن حوزه به دست آورید. استفاده از اشتیاق برای ایجاد تفاوت در جهان کاری ارزشمند است. ممکن است انتخاب کنید که در حین دنبال کردن اهداف شغلی، راه‌اندازی یک تجارت، داوطلب شدن برای یک آرمان، دنبال کردن یک سرگرمی یا رقابت در یک ورزش، اشتیاق خود را دنبال کرده و اهداف خود را به انجام برسانید.

یک شغل ارزشمند شغلی است که نسبت به آن اشتیاق دارید و می‌تواند از نیازهای‌تان پشتیبانی کند. تغییر شغل، موقعیتی عالی برای کشف اشتیاق و مشخص کردن اهداف‌تان است. جستجو در بازار هدف پیش نیازهای شغلی را به خوبی مشخص و تصمیم‌گیری برای شغل بعدی را قطعی می‌کند، زیرا این کار به نیازهای جهان و آنچه شما برای عرضه دارید ارتباط دارد. با دنبال کردن آنچه دوست دارید هدف خود را کشف کنید.

Debbie Goldbarth

ترجمه:

دکتر محمدرضا طاهری

مشاور و مدرس برندسازی شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *