مهارت‌های نرم در عصر اتوماسیون
آذر ۲۰, ۱۳۹۷
پادکست ۳۰: چرا مشتریان ما باز نمی گردند؟
دی ۳, ۱۳۹۷

۷ عنصر مدل سازی موفقیت برای توسعه برندشخصی

از اینکه وسوسه بشوید که چرخ را دوباره اختراع کنید اجتناب کنید. به اطراف خود نگاه کنید و به دنبال نمونه‌هایی از تجارب بازاریابی و موفقیت شخصی که به کارتان می اید باشید.

گرچه مدل سازی مجوزی برای “به سرقت بردن” نیست. همانطور که ” مدل سازی” با “به سرقت بردن” متفاوت است، الهام گرفتن نیز با “کپی کردن” متفاوت است.

مدل سازی یک استراتژی برندینگ مطمئن است که به شما اجازه می‌دهد تا از آنچه که دیگران انجام داده‌اند الهام بگیرید، و آن را با شرایط بازاریابی خاص خود سازگار کنید.

این کار با کپی کردن پست های وبلاگ یا بیانیه اهداف دیگران و معرفی آن‌ها به عنوان کار خودتان کاملا متفاوت است.

 

عناصر مدل سازی موفقیت

همانطور که به دنبال تهیه کتاب‌ها و محتوای بازاریابی مورد نیاز برای توسعه برند شخصی خود هستید، از ۷ لازمه مدل سازی موفقیت که در زیر آمده استفاده کنید تا توانایی تان برای الگو قرار دادن موفقیت دیگران در حیطه کاری خود را بهبود ببخشید:

  1. موقعیت یابی کنید. با شناسایی افرادی که با موفقیتی اثبات شده در خصوص چالش‌های ایجاد برند شخصی مشابه با چالش‌های شخصی خود هستند شروع کنید. در حوزه کاری خود شروع به کار کنید، اما حوزه‌های کاری دیگران و چالش‌های مشابهی که پیش رو داشتند را نیز دنبال کنید. “موفقیت یک شبه” را فراموش کنید که به سرعت ناپدید می‌شود. افراد و شرکت‌هایی را دنبال کنید که طی چندین سال به موفقیتی پایدار رسیده‌اند.
  2. تحلیل کنید. پس از آن، موانع موفقیت برندینگ آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید. از خود بپرسید: «آن‌ها بر خلاف رقیبان ناموفق‌تر خود چه کاری را بارها و بارها انجام می‌دهند؟». مثل نحوه بيان یک تیتر خبری، به دنبال واقعیت‌ها و فهم “قاعده” نهفته در آن باشید.
  3. دنبال کنید. هنگامی که یک برند شخصی موفق را شناسایی کردید، فورا از آن صرف نظر نکنید. وبسایت، وبلاگ و شبکه های اجتماعی آن‌ها را به صورت هفتگی بررسی کنید. یادداشت بردارید و یا از برنامه‌های ذخیره سازی صفحه استفاده کنید تا علاوه بر محتوا، عناصر دیداری آن برند را در اختیار داشته باشید.
  4. برنامه ریزی کنید. دانش به تنهایی دربردارنده قدرت نیست! قدرت زمانی به دست می‌آید که دروسی که از مدل سازی عناصر موفقیت برندهای شخصی به دست آورده‌اید را به کار بگیرید. مثل همیشه، خیلی زود، بیش از حد سعی نکنید. در عوض، یک طرح ایجاد کنید که درسهایی را که می‌خواهید مدل سازی شود را مشخص کنید و هر مرحله را طی چندین هفته برنامه ریزی کنید. با اختصاص دادن یک مدت مشخص به کارهای مختلف، اهداف خود را انجام دهید.
  5. اجرا کنید. هنگامی که بدانید چه کاری را در چه موقع می‌خواهید انجام دهید، قسمت سخت ماجرا تمام شده است. بسیاری بر این باورند که انجام یک کار، بسیار آسان‌تر از اضطرابی است که تعویق مداوم آن کار در بردارد.
  6. دنبال کنید. پس از اجرای کار آن را دنبال کنید. و این به آن معناست که آنچه در موقعیت فعلی شما کارآمد و یا غیرکارآمد است را شناسایی کنید. با ارزیابی موفقیت نتایج مختلف مدل سازی می‌توانید برای ادامه یا توقف کار برنامه ریزی کنید.
  7. تکرار کنید. فرآیند مدل سازی هیچگاه به پایان نمیرسد. هنگامی که مجموعه‌ای از دروس را اجرا می‌کنید، دیگران با استفاده از ایده‌ها، ابزار‌ها و استراتژی‌های مختلف بازاریابی و ایجاد برندهای شخصی، بنای تازه‌ای را آغاز می‌کنند. با گذشت زمان احتمالا مایل خواهید بود زمانی را برای دنبال کردن مجدد یک ترکیب متفاوت و زمان کمتری را به بررسی منبع اصلی الهام بخش اختصاص دهید.

(با اقتباس از مقاله ی راجر پارکر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *