الفبای کوچینگ برای اولین بار در ایران در قالب اینفوگرافیک
شهریور ۱۴, ۱۳۹۷
اولین اینفوگرافیک الفبای مشتری مداری در ایران
شهریور ۲۱, ۱۳۹۷

سه کلمه کلیدی (۳cs) در برندسازی شخصی

اولین کلمه شفافیت و وضوح (Clarity) است. نسبت به هر آنچه که به مخاطب خود ارائه می‏دهید شفاف باشید. اگر ابهامی در رفتار و اعمال و اهداف خود داشته باشید، باعث سردرگمی مخاطبان‏تان می‏شوید و کاری می‏کنید از خود بپرسند آیا می‏توانید به آنها کمک کنید یا خیر. در مورد آنچه هستید و آنچه انجام می‏دهید شفاف باشید، در این صورت فرصت بهتری برای تثبیت موقعیت خود در بازار هدفتان خواهید داشت.

دومین کلمه تداوم، انسجام (Consistency) است. پایبند بودن به چیزی به قیمت از دست دادن چیزهای دیگر. این کلمه به وعده برمی‏گردد. به طور منسجم آنچه وعده می‏دهید را ارائه نمایید. انجام این کار به همراه شفافیت در مورد هدف، باعث می‏شود مشتریان و مراجعان احتمالی به شما اعتماد کنند. به صورتی منسجم با آنها ارتباط برقرار کنید. این کار نیز باعث ایجاد اعتماد می‏شود. انسجام بستری برای ایجاد اعتماد است.

ثبات (Constancy) سومین کلمه است. ثبات یعنی در هر آنچه انجام می‏دهید ثابت کنید که قابل اتکا هستید. ثبات داشتن، یکی دیگر از بسترهای ایجاد اعتماد است. ثبات در صورتی حفظ می‏شود که کارهایی که برای برند شخصی خود انجام می‏دهید با هم مرتبط بوده و با روشی که برند خود را تعریف کرده‏اید سازگار باشند. زمانی که در مورد برند شخصی خود کاملا شفاف باشید، دائما این مسئله را با شفافیت و به صورت منسجم از طریق جنبه‏های مختلف تجارت خود انتقال می‏دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *