چرا برند شخصی ندارید؟
تیر ۱۳, ۱۳۹۷
مدل فرهنگی هافستد
تیر ۱۷, ۱۳۹۷

۶ راز در مورد برند شخصی

برندسازی شخصی یکی از مؤثرترین راهبردهای موجود برای کسب و کارهای مدرن است. از آنجایی که مصرف کنندگان عموما به برندهای شرکتی اعتماد ندارند، برندهای شخصی روشی منحصربفرد را برای ایجاد اعتماد، تسهیل وفاداری مشتری و در نهایت افزایش بازده ارائه می کنند. برندسازی شخصی علاوه بر اینکه یک راهبرد بازاریابی نوظهور و بدیع است، می تواند در تقویت کسب و کار به شما کمک کرده و شما را در وضعیت بهتری برای تغییر حرفه در آینده قرار دهد.

گرچه فهم اصول اولیه برندسازی شخصی نسبتا آسان است (به طور کلی، برندسازی شخصی همان برندسازی شرکتی است که برای فرد انجام می شود)، اما اجرای موفقیت آمیز این راهبرد همیشه آسان نیست و منجر به نتایج مطلوب نمی شود.

موارد زیر، رازهایی هستند که هیچکس در مورد برندسازی شخصی به شما نمی گوید:

  1. برای همه نیست.

این مطلب درست است که برندسازی شخصی می تواند راهبردی مؤثر برای اکثر صنایع باشد، اما در حقیقت مناسب همه افراد نیست. برای رسیدن به موفقیت، باید به طور روزانه با افراد تعامل داشته باشید، ارتباطات بیشتری برقرار کنید و قلمروهای جدیدی را جستجو نمایید. به این دلیل، احتمالا افراد برون‏گرا نسبت به افراد درون‏گرا راهبردهای برندسازی شخصی را مؤثرتر و موفق‏تر اجرا می کنند. این امر بدین معنی نیست که افراد درون‏گرا نمی توانند به موفقیت برسند، اما اگر برای ایجاد ارتباطات شخصی جدید دچار کشمکش می شوید یا فردی اجتماعی نیستید، برندسازی شخصی ممکن است برای شما مناسب نبوده یا بسیار چالش برانگیز باشد.

  1. هیچ فرمولی وجود ندارد.

بسیاری از راهبردهای بازاریابی از این مدل پیروی می کنند که «اگر این کار را بکنید به فلان نتیجه دست پیدا می کنید» و به شما این امکان را می دهند که بعد از قرار دادن مقادیر محاسبه شده‏ای از تلاش و یا منابع به نتایجی قابل پیش بینی دست پیدا کنید. برندسازی شخصی از این دست راهبردها نیست. متأسفانه، حتی با اینکه روش های بسیار خوبی وجود دارند که به موفقیت شما کمک می کنند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که ثابت کند اقدامات خاص منجر به نتایج خاص می شوند. به این دلیل که برندسازی شخصی به تعاملات شما با افراد مرتبط است و انسان‏ها نیز قابل پیش بینی نیستند. باید راه و چاه کار را یاد بگیرید و همانطور که در مسیر پیدا کردن بهترین رویکرد برای موقعیت خود قدم برمی دارید، تغییراتی ایجاد کنید.

  1. هیچ میانبری وجود ندارد.

بسیاری از بازاریاب ها باور دارند که فوت‏و‏فن‏ها و میانبرهایی وجود دارند که باعث می شوند کمپین برندسازی شخصی شما به صورت ناگهانی به موفقیت برسد. از میان این روش ها می توان روش های طبیعی مانند پیاده سازی سریع محتوا و روش های سوال برانگیزتری مانند خرید فالوئرهای بیشتر را نام برد. هیچکدام از این روش ها قرار نیست در بلندمدت برند شخصی شما را به موفقیت برسانند. برای رسیدن به معروفیت هیچ میانبری وجود ندارد. رسیدن به نتایج دلخواه زمان می برد.

  1. منحصر به دنیای آنلاین نیست.

برندسازی شخصی تا حدی به لطف محبوبیت و فراگیری شبکه های اجتماعی دچار تکامل شده است. البته که شبکه های اجتماعی بخشی جداناپذیر از کمپین برندسازی شخصی هستند، اما نمی توانید برای رسیدن به معروفیت منحصرا به آنها اتکا کنید. باید به صورت رودررو در مراسمات و سخنرانی ها با افراد حرفه‏ای شهر خود ارتباط برقرار کنید و حتی با برخی از افراد تأثیرگذاری که در دنیای آنلاین با آنها ملاقات کرده اید نیز جلسات حضوری برگزار کنید. گرچه ایجاد ارتباطات جدید و دنبال کردن افراد به صورت آنلاین سریع‏تر و آسان‏تر است، اما ارتباطاتی که به صورت حضوری برقرار می شوند قوی‏تر و آشناتر هستند. برای رسیدن به موفقیت بلندمدت هر دوی این روش ها ضروری هستند.

  1. احتیاجی نیست به راهبردهای دیگر وابسته باشد.

زمانی که در زمینه بازاریابی محتوا یا کمپین سئو کار می کنید، برندسازی شخصی می تواند یک ابزار قدرتمند باشد. با این حال، برندسازی شخصی لزوما نباید به راهبردهای دیگر گره بخورد. تنها کافیست راهبرد برندسازی شخصی خود را به تنهایی پیاده کنید. البته، اگر آمار بازدید سایت هدف نهایی شماست هنوز هم باید فالوئرها و مخاطبان خود را هدایت کنید؛ اما برای اینکه بتوانید کمپین مستقل خود را به یک منبع درآمد تبدیل کنید اینکه منتظر شوید تا راهنماها در مسیر شما قرار بگیرند و بر این اساس آنها را هدایت کنید کافی است.

  1. آنچه بکارید را درو می کنید.

قبلا گفتیم که هیچ میانبری برای برندسازی شخصی وجود ندارد. برای برندسازی شخصی باید سخت کار کنید. اگر ساعات زیادی را در روز صرف مدیریت برند شخصی خود و برقراری ارتباطات جدید می کنید، بدون شک سریعا به موفقیت می رسید. از طرف دیگر، اگر اکانت های شبکه های اجتماعی خود را تشکیل داده اید و مراقبت از آنها را رها کرده اید، به مشکل بر خواهید خورد. ببینید که آیا کمپین برندسازی شخصی شما یکی از ستون های اصلی کسب و کار شماست یا فقط یک مسئله جانبی است و بر این اساس میزان تلاش خود را اولویت بندی کنید.

از طریق برندسازی شخصی می توانید تأثیر شرکت خود را افزایش دهید، شهرت خود را بهبود بخشید و در سطح فردی و حرفه‏ای به موفقیت برسید. فقط در نظر داشته باشید که برندسازی شخصی یک راهبرد بلندمدت است که اول باید به آن متعهد باشید و سپس شروع به دیدن نتایج کنید. تنها بعد از چند ماه کار مداوم، پیشرفت چشمگیری در مخاطبان خود مشاهده خواهید کرد. فایده تمام این کارها این است که با سرعت بیشتری به نتایج مطلوب دست پیدا می کنید.

منبع:

https://www.entrepreneur.com/article/246719

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *