بازی‏پردازی و بازاریابی دیجیتال
تیر ۱۳, ۱۳۹۷
۶ راز در مورد برند شخصی
تیر ۱۳, ۱۳۹۷

چرا برند شخصی ندارید؟

احتمالا تا زمانی که به دنبال ارتقای شغلی، شغل جدید یا تغییر حرفه نباشید فکر می کنید برند شخصی اهمیتی ندارد.

این طرز فکر در سال ۲۰۱۸ یک اشتباه است.

ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم. برند شخصی آنلاین، بهترین روشی است که از طریق آن افراد می توانند شما را پیدا کرده و توانایی های تان را ببینند.

پروفایل لینکداین، وبسایت ها، وبلاگ ها و کانال هایی که در شبکه های اجتماعی دارید –هرچیزی که در هنگام جستجوی نام شما پدیدار می شود –تأثیری شگرف بر روی فرصت هایی که سر راه شما قرار می گیرند دارد.

برند شخصی به دلایل زیر اهمیت دارد:

  1. شما را خاص و متمایز می کند.

واقعیت این است که افراد کتاب ها را براساس جلدشان قضاوت می کنند. برند شخصی شما نیز جلد آنلاینی است که ملاک قضاوت افراد براساس آن است.

من اغلب اوقات با افرادی که در کنفرانس ها ملاقات می کنم از طریق لینکداین ارتباط برقرار می کنم. هر از گاهی نمی توانم فردی را آنلاین پیدا کنم و از خودم می پرسم آیا واقعا این فرد زنده است! شوخی بود. اما این افراد چگونه انتظار کسب و کار تکمیلی را دارند، در حالی که دیگران نمی توانند به آسانی به آنان دسترسی پیدا کنند؟

همیشه اوقات فرد دیگری وجود دارد که دقیقا همان کاری که شما می کنید را انجام می دهد. یک برند شخصی قدرتمند باعث می شود افراد دلیلی برای انتخاب شما از میان سایر رقبا داشته باشند.

  1. نشان دهنده اندیشمندی است.

اگر مراقب نباشید، برند شخصی شما می تواند یک شمشیر دولبه باشد. در مورد تمام پست هایی که در فیسبوک دیده اید فکر کنید. هرکس دوستی دارد که دائما پست های پرخاشگرانه، منفی یا ترحم برانگیز را به اشتراک می گذارد.

پست های پرخاشگرانه و خشمناکانه باید در گفتگوهای حضوری وجود داشته باشند. این موارد نباید در دنیای همیشه آنلاین نگه داشته شده و به نام شما گره بخورند. عوامل منفی به طور قطع برند شما را تحت تأثیر قرار می دهند.

من خودم به شخصه نمی خواهم با چنین افرادی کار کنم. من برای انجام پروژه به این افراد اعتماد نمی کنم، مخصوصا زمانی که کاندیدای دیگری وجود داشته باشد که ظاهرا می خواهد فعالیت های خود را بهبود بخشد.

 

همیشه قبل از گذاشتن پست از خودتان بپرسید: آیا می خواهید این پست را مراجعان احتمالی ببینند؟

  1. توازن و تعادل را برقرار می کند.

خودتان باشید، ولی حرفه‏ای هم باشید. بسیاری از افراد حرفه‏ای جوان دائما در حال گذاشتن پست هستند بدون اینکه خوب به آن فکر کنند. برقراری تعادل و توازن بسیار حائز اهمیت است.

من زمانی که جوان‏تر بودم زیاد از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کردم. در آن زمان هنوز این شبکه ها شناخته شده نبودند. همچنین، در کار اولی که داشتم، از همکارانم بسیار جوان‏تر بودم. بنابراین، به تدریج اجازه دادم ویژگی های شخصیتی‏ام بروز کند.

من به سمت احتیاط منحرف شدم که هنوز بسیار دورتر از یک سمت محور بود. به تدریج توازن حرفه‏ای/فردی را یاد گرفتم که امروزه باعث موفقیت برند و کسب و کار من شده است.

  1. ارتباط شما با موضوع را حفظ می کند.

برند اجازه می دهد آنچه می خواهید دنیا در مورد شما بداند را انتخاب کنید و دستاوردهای شما را برجسته می کند.

به روزرسانی وبسایت، وبلاگ و کانال های اجتماعی فرصتی برای نشان دادن آخرین پروژه ها، آخرین دستاوردها و آنچه در حال حاضر بر روی آن کار می کنید به مردم است. این کار رشد و پیشرفت شما را به اشتراک می گذارد و یکی از بخش های مهم حفظ یک برند شخصی قدرتمند است.

در قدم بعدی می خواهید چه دستاوردی داشته باشید؟ چه چیزی برای رسیدن به آن به شما کمک می کند؟

این کار می تواند به سادگی انتخاب یک موضوع مرتبط با صنعت شما و انتشار پست در لینکداین باشد. تخصص خود را در معرض تماشا گذاشته و تجربیات خود را جمع بندی کنید. یک قدم فراتر می تواند ایجاد وبلاگ یا سایت شخصی باشد.

همچنین می توانید یک پورتفولیوی آنلاین ایجاد کنید که تخصص، دانش و حرفه شما را برجسته می کند. همین کار به تنهایی موجب تمایز شما از دیگران می شود.

  1. نوعی خودارزیابی است.

اگر در حال مطالعه این مطلب هستید و برای خود برند شخصی ندارید یا برند شخصیتان به روز نیست، اکنون زمان شروع است.

اول، نام خودتان را در گوگل جستجو کنید. ببینید در کجا قرار دارید. اگر نتایج مطلوب بود، آن را افزایش دهید. با یک عکس پرسنلی حرفه‏ای شروع کنید. اگر خودتان را جدی بگیرید، دیگران نیز شما را جدی می گیرند.

اگر نتایج دلخواه شما نبود، مطالب قدیمی را پاک کنید. تصویری که می خواهید مردم ببینند را بسازید و مطمئن شوید این تصویر به درستی دانش شما را منعکس می کند.

گرچه نمی توانم قول بدهم که در صورت ساخت یک برند شخصی قدرتمند به دور دنیا سفر خواهید کرد، اما مطمئنم دارید تمام فرصت های حرفه‏ای خود را از دست می دهید.

منبع:

https://www.inc.com/maria-matarelli/most-entrepreneurs-dont-invest-in-building-their-personal-brand-heres-why-thats-a-mistake.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *