متمایز باشید!
اسفند ۱۴, ۱۳۹۶
در خلاف جهت آب شنا نکن
اسفند ۱۷, ۱۳۹۶

بازیکاری (گیمیفیکیشن) و مسواک های هوشمند

بازیکاری یا گیمیفیکیشن، تلفیقی از نظریات و سازوکارهای بازی‏گونه در فرآیندهایی است که ماهیت بازی ندارند. به بیان ساده تر، این مفهوم رویکردی بازی محور را به کار می گیرد تا فعالیت هایی که هدفی فراتر از بازی دارند را سرگرم کننده تر کند.
به عنوان مثال شرکت اورال بی آینه ی هوشمندی طراحی کرده است که پشت آن صفحه ی نمایشگری قرار دارد و کودکان با نمایش داستان گونه ای که در آینه مشاهده می کنند به مسواک زدن تشویق می شوند. اگر طرز مسواک زدن را به صورت صحیح و درست انجام دهند رنگین کمانی بر روی صفحه شکل می گیرد و کودک با دریافت امتیاز تشویق می شود اما اگر نادرست مسواک بزند با هیولاهایی کارتونی مواجه خواهد شد و امتیازی نخواهد گرفت. افراد بالغ نیز می‌توانند در همان آینه ی هوشمند، وضعیت هوا، وضعیت پرواز‌ها، عناوین خبری و … را چک نمایند.
همچنین این شرکت مسواک های هوشمندی طراحی کرده است که با نرم افزارهای قابل اجرا بر روی گوشی هماهنگ شده و میزان پیشرفت و بهبود روند درمان بیماران را پس از مسواک زدن به آن ها نشان می دهد و اطلاعات و گزارشات درمان دهانشان را با دندانپزشک بیمار به اشتراک می گذارد تا پزشک او را راهنمایی کند و در جریان طرح درمان وی قرار بگیرد.همچنین دندانپزشک می تواند طریقه ی درست مسواک زدن را به صورت صحیح و دقیق از طریق این مسواک به بیمار آموزش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *